Michalici

Ogłoszenia parafialne i intencje

13.12-19.12.2020

Ogłoszenia

  1. Kontynuując wspaniałe dziedzictwo duchowe pozostawione nam przez błogosławionego ks. Bronisława Markiewicza, od 16 grudnia, czyli od środy, o godz. 18.30, będziemy odprawiać w naszym sanktuarium Nowennę do Dzieciątka Jezus jako bezpośrednie przygotowanie do uroczystości Bożego Narodzenia. Ponieważ w tym tygodniu przypadają Kwartalne Dni Modlitw o chrześcijańskie życie rodzin, dlatego tym bardziej nasze uczestnictwo w Nowennie jest okazją, by modlić się w tej intencji.    
  2. Przypominamy, że okresie w Adwentu w naszym Sanktuarium są odprawiane roraty: w poniedziałek, środę i piątek o godz. 19.00, natomiast we wtorek, czwartek i sobotę o godz. 6.30. Postarajmy się chociaż kilka razy być obecni na tej szczególnej Mszy świętej, w której wzywa się wstawiennictwa Niepokalanej Matki.
  3. Najwspanialszym przygotowaniem do Świąt Bożego Narodzenia jest oczyszczenie swojego serca poprzez spowiedź świętą – nie odkładajmy tego sakramentu na ostatnią chwilę. Niech adwentowe dni przeżyte w stanie łaski uświęcającej wypełnią nasze przygotowanie do Świąt Narodzenia Pana.
  4. W ostatnie dni Adwentu, od 21 do 23 grudnia, tj. od poniedziałku do środy, w naszym Sanktuarium podczas Mszy świętych o godz. 12.00 i 19.00 będą głoszone nauki rekolekcyjne, jako przygotowanie do chrześcijańskiego przeżycia Świąt Bożego Narodzenia. Po wieczornej Eucharystii wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy do godz. 21. Będzie wtedy także możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.  
  5. W ubiegłą niedzielę zebrano do puszek 2.280 zł jako Pomoc Kościołowi na Wschodzie. Przekazaliśmy tę ofiarę naszym współbraciom na Białorusi. W ich imieniu składamy serdeczne „Bóg zapłać” za Waszą ofiarność
  6. W zakrystii można nabyć opłatki na stół wigilijny. Ofiary przeznaczone są na potrzeby Sanktuarium. Na ten wyjątkowy czas przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia przyjmijcie Boże błogosławieństwo.