20.12-26.12.2020

1. Przeżywamy dziś IV niedzielę Adwentu. Nowenna do Dzieciątka Jezus codziennie o godz. 18.30, natomiast w Wigilię Bożego Narodzenia – o 17.30. Zachęcamy do zachowania pięknej tradycji postu jakościowego w dniu Wigilii Bożego Narodzenia, a sam wieczór wigilijny starajmy się przeżyć w rodzinnym gronie, podejmując wspólną modlitwę, czytanie Pisma świętego i śpiewanie kolęd.
  2. W czwartek, 24 grudnia, obchodzimy Wigilię Bożego Narodzenia. Msze święte: rano o 6.30, o 12.00 w południe, o północy Msza święta zwana Pasterką. W piątek – uroczystość Bożego Narodzenia, Msze święte jak w każdą niedzielę. W sobotę, 26 grudnia, święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze święte będą odprawiane również w porządku niedzielnym.
  3. Najwspanialszym przygotowaniem do Świąt Bożego Narodzenia jest oczyszczenie swojego serca poprzez sakrament pojednania. Spowiedź święta w naszym sanktuarium: we wtorek i środę od 6.30 do 12.00 i od 14.00 do 18.00, natomiast w czwartek od 6.30 do 12.00.
  4. W tym tygodniu, od poniedziałku do środy, w naszym Sanktuarium odbędą się rekolekcje „Na spotkanie ŻYCIA”, jako przygotowanie do chrześcijańskiego przeżycia Świąt Bożego Narodzenia. Nauki rekolekcyjne będą głoszone podczas Mszy świętych o godz. 12.00 i 19.00. Po wieczornej Eucharystii wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy do godz. 21.00. Będzie wtedy także możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.
  5. Pamiętajmy o samotnych, aby – pomimo pandemii – w tym szczególnym dla chrześcijan czasie, nie zostali sami. Nie ograniczajmy się do pomocy materialnej, ale – jeśli zauważymy taką potrzebę – pomóżmy pod względem duchowym.
  6. W środę, 23 grudnia, przypada rocznica święceń biskupich pasterza naszej archidiecezji ks. abpa Adama Szala, a następnego dnia – jego imieniny. W naszej wspólnocie zakonnej swoje święto obchodzi ks. Adam Nitka. Otoczmy ich oraz innych solenizantów modlitewną pamięcią.
  7. W zakrystii można nabyć opłatki na stół wigilijny. Ofiary przeznaczone są na potrzeby Sanktuarium. Niechaj czas świąteczny, obfitujący w Boże dary, będzie dla nas wszystkich owocny. Przyjmijmy błogosławieństwo Pana.