27.12-02.01.2021

1. W czwartek przeżywamy zakończenie Roku Pańskiego 2020. Ze względu na zakaz przemieszczania się, jaki ma obowiązywać w nocy z 31 grudnia na 1 stycznia w godzinach od 19.00 do 6.00, nabożeństwo na zakończenie roku, połączone z Koronką do Miłosierdzia Bożego, odprawimy o godz. 15.00, a po nabożeństwie Msza święta. Wszystkich, którzy mają zamówione intencje na godz. 19.00 w dniu 31 grudnia, prosimy o kontakt w zakrystii. Za udział w nabożeństwie można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  2. Na początku Nowego 2021 Roku o godz. 24.00 kapłani z naszej wspólnoty zakonnej odprawią Mszę świętą, prosząc o błogosławieństwo Boże na kolejny rok – szczególnie dla wszystkich rodzin. Prosimy o duchową łączność.
  3. W piątek, 1 stycznia, przeżywamy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to również Światowy Dzień Pokoju. Publiczne odmówienie lub odśpiewanie hymnu O Stworzycielu Duchu, przyjdź daje nam możliwość zyskania odpustu zupełnego, jeżeli jesteśmy w stanie łaski uświęcającej. Na początku Nowego Roku tej łaski bardzo potrzebujemy. Starajmy się często w modlitwie prosić Ducha Świętego o Jego pomoc.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W sobotę po Mszy świętej o godz. 19.00 czuwanie fatimskie w kaplicy cudownej Figury Matki Bożej Fatimskiej. Serdecznie zapraszamy.
  5. W następną niedzielę, 3 stycznia, siostry michalitki zapraszają do uczestnictwa w świętowaniu 84. rocznicy śmierci Czcigodnej Służebnicy Bożej Matki Anny Kowarek, współzałożycielki Zgromadzenia Sióstr Michalitek. Uroczystej Eucharystii sprawowanej w naszym Sanktuarium o godz. 11.00 w intencji jej rychłej beatyfikacji będzie przewodniczył Przełożony Generalny ks. Dariusz Wilk.
  6. Wczoraj, w wieku 67 lat, odszedł do wieczności nasz współbrat ks. Kazimierz Rachwał, długoletni misjonarz w Paragwaju i Argentynie. Msza święta pogrzebowa zostanie odprawiona w tutejszym Sanktuarium we wtorek, 29 grudnia, o godz. 11.00. W związku z tym nie będzie Mszy św. o godz. 12.00, a zamówione dwie intencje odprawimy w tym dniu o 6.30 rano.
  7. Na stoliku z prasą katolicką znajduje się List ks. proboszcza Andrzeja Mroczkowskiego, dotyczący przeżywania tegorocznej wizyty duszpasterskiej, czyli kolędy. Prosimy tych, którzy należą do parafii w Miejscu Piastowym o zabranie go i zapoznanie się z jego treścią.
  8. Niechaj udzielone nam błogosławieństwo będzie zadatkiem obfitości darów Bożych na nadchodzący rok.