03.01-09.01.2021

1. W środę, 6 stycznia, obchodzimy uroczystość Objawienia Pańskiego, w tradycji zwaną świętem Trzech Króli – dzień szczególnej modlitwy za misje święte. Ten dzień wskazuje na objawienie się Zbawiciela Jezusa Chrystusa całemu światu. Trzeba podziękować Panu Bogu za dar Ewangelii głoszonej również w naszej Ojczyźnie. Formą wdzięczności i uwielbienia Jezusa Chrystusa w poprzednich latach były „Orszaki Trzech Króli”, które po ulicach polskich miejscowości przechodziły w barwnym korowodzie, przy śpiewie kolęd, dziękując Panu Bogu za dar wiary i jej wpływ na naszą codzienność. W tym roku zechciejmy w osobistej modlitwie i w kręgu rodziny podziękować za dar wiary i wartości chrześcijańskie, które nadają właściwy kierunek naszego życiu.
    W tym dniu po każdej Mszy świętej odbędzie się poświęcenie wody, kadzidła i kredy. Dlatego postarajmy się przynieść w butelkach wodę, abyśmy po powrocie mogli nasz chrześcijański dom pokropić wodą święconą. Niech w naszych domach pojawi się kropielnica, a w niej woda święcona.
    Kredą natomiast znaczymy wejścia do naszych domów, pisząc: C+M+B 2021, co znaczy: Christus mansionem benedicat – Niech Chrystus błogosławi ten dom.
  2. W najbliższy wtorek pragniemy polecać się szczególnej opiece św. Michała Archanioła na nowy rok. O godz. 18.00 – śpiew Godzinek do naszego Patrona, a następnie adoracja Najświętszego Sakramentu, podczas której za wstawiennictwem św. Michała Archanioła będziemy prosić o potrzebne dary w nowym 2021 roku. O godz. 19.00 Msza święta – serdecznie zapraszamy.
  3. W tym tygodniu przeżywamy także I czwartek miesiąca – dzień modlitw o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
  4. W następną niedzielę przypada Święto Chrztu Pańskiego. Kończy się okres Bożego Narodzenia, ale kolędy tradycyjnie śpiewamy do Święta Ofiarowania Pana Jezusa w świątyni, czyli do 2 lutego.
  5. Przy wyjściu z kościoła znajdują się nowe numery prasy katolickiej – „Niedzieli” i „Któż jak Bóg”. Zachęcamy do nabywania i lektury. Na owocne przeżycie najbliższego tygodnia przyjmijcie Boże błogosławieństwo.