17.01-23.01.2021

1. Jutro rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Kto w czasie jego trwania będzie uczestniczył w jakimś nabożeństwie z modlitwą o jedność i weźmie udział w zakończeniu Tygodnia, może zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, czyli stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii świętej oraz modlitwa w intencjach Ojca świętego. W naszym sanktuarium taką modlitwę będziemy prowadzili przez najbliższy tydzień o 18.30.
  2. W czwartek, 21 stycznia, o godz. 18.30 rozpoczynamy nowennę przed uroczystością naszego Patrona, błogosławionego ks. Bronisława Markiewicza. Zachęcamy, by przeżyć te dni w duchu wdzięczności wobec Boga za dar życia świątobliwego kapłana i podjąć refleksję nad przesłaniem charyzmatycznym pozostawionym przez niego nie tylko michalitom i michalitkom, ale wszystkim wiernym. Warto w czasie nowenny dłużej zatrzymać się na osobistej modlitwie przy sarkofagu bł. Bronisława, prosząc zwłaszcza za dzieci, młodzież i rodziny.
  3. Kalendarz liturgiczny tego tygodnia:
    * wtorek, 19 stycznia – wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, dzień modlitwy w intencji naszej archidiecezji;
    *czwartek, 21 stycznia – wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy.
  4. W wielu parafiach w okresie zimowym kierowana jest do wiernych prośba o pomoc finansową na ogrzewanie kościoła. Zwracamy się i my z taką prośbą do was: w przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona na ten cel. Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać.
  5. Przy wyjściu z kościoła znajdują się nowe numery prasy katolickiej – "Gościa Niedzielnego", "Niedzieli" i "Któż jak Bóg". Zachęcamy do nabywania i lektury. Na owocne przeżycie najbliższego tygodnia przyjmijcie Boże błogosławieństwo.