24.01-30.01.2021

1. Przed dwoma laty papież Franciszek postanowił, że 3. Niedziela zwykła roku liturgicznego, czyli obecna, będzie obchodzona w całym Kościele jako Niedziela Słowa Bożego. Ojciec Święty pragnął, aby ten dzień był poświęcony celebracji, refleksji oraz rozszerzaniu słowa Bożego.
  2. Jutro przeżywamy święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła; jest to jednocześnie zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan.
  3. Od minionego czwartku, codziennie o godz. 18.30 odprawiamy nowennę przed liturgicznym świętem błogosławionego ks. Bronisława Markiewicza, które przypada w najbliższą sobotę, 30 stycznia. W sanktuarium przeżywamy ten dzień jako uroczystość patronalną, dlatego Msze święte odprawiamy w porządku niedzielnym. Zachęcamy do osobistej modlitwy przy sarkofagu bł. Bronisława podczas nowennych dni.
  4. W następną niedzielę, 31 stycznia, Mszy świętej o godz. 11.00, z prośbą o kanonizację bł. Bronisława Markiewicza, będzie przewodniczył i słowo Boże wygłosi przełożony generalny michalitów ks. Dariusz Wilk. Po Mszy świętej program modlitewno-artystyczny, na który złożą się teksty ks. Markiewicza czytane w interpretacji filmowego i teatralnego aktora Dariusza Kowalskiego, oraz piosenki w wykonaniu zespołu Angel, czyli uczniów i nauczycieli Michalickiego Zespołu Szkół Ponadpodstawowych. Serdecznie zapraszamy.
  5. Pozostałe wspomnienia liturgiczne tego tygodnia:
    * wtorek, 26 stycznia – świętych Tymoteusza i Tytusa, biskupów;
    * czwartek, 28 stycznia – św. Tomasza z Akwinu.
  6. "Bóg zapłać" za dzisiejsze ofiary na tacę, które są przeznaczone jako pomoc finansowa na ogrzewanie naszej świątyni.
  7. Przy wyjściu z kościoła znajdują się nowe numery prasy katolickiej – "Gościa Niedzielnego", "Niedzieli" i "Któż jak Bóg". Zachęcamy do nabywania i lektury. Na owocne przeżycie najbliższego tygodnia przyjmijcie Boże błogosławieństwo.