Michalici

Ogłoszenia parafialne i intencje

31.01-06.02.2021

Ogłoszenia

 1. W dniu wczorajszym obchodziliśmy w naszym Sanktuarium uroczystość ku czci błogosławionego ks. Br. Markiewicza. Dziś o godz. 11.00 przełożony generalny naszego Zgromadzenia ks. Dariusz Wilk odprawi z tej okazji uroczystą Mszę świętą i wygłosi słowo Boże. Te dni zachęcają nas do wdzięczności wobec Boga za dar życia świątobliwego kapłana i do refleksji nad jego duchowym przesłaniem.
 2. W najbliższy wtorek, 2 lutego, przypada Święto Ofiarowania Pańskiego. Msze święte, połączone z błogosławieństwem gromnic, będą sprawowane w porządku niedzielnym. Jest to również Światowy Dzień Życia Konsekrowanego, dlatego zwracamy się do wszystkich wiernych o modlitwę w intencji zakonników i zakonnic, abyśmy byli wierni powołaniu danego nam przez Boga. Z tej okazji, przy udziale osób zakonnych będzie odprawiona w Sanktuarium dodatkowa Msza św. o godz. 15.30, poprzedzona adoracją Najświętszego Sakramentu. Ofiary zebrane w tym dniu przeznaczone są na klasztory klauzurowe.
 3. Ten dzień jest równocześnie pierwszym wtorkiem miesiąca, dlatego jak zawsze o godz. 18.00 będziemy śpiewać Godzinki ku czci św. Michała Archanioła, później adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała.
 4. W tym tygodniu przypada również pierwszy czwartek miesiąca – dzień modlitw o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne; pierwszy piątek miesiąca oraz pierwsza sobota miesiąca. W sobotę Mszą świętą o godz. 19.00 rozpoczynamy fatimskie czuwanie modlitewne. Serdecznie zapraszamy. 
 5. Pozostałe wspomnienia liturgiczne tego tygodnia:
  * środa, 3 lutego – św. Błażeja, biskupa i męczennika – błogosławieństwo świec i jabłek;
  * piątek, 5 lutego – św. Agaty, dziewicy i męczennicy – błogosławieństwo chleba, wody i soli;
  * sobota, 6 lutego – św. Pawła Miki i Towarzyszy, męczenników.  
 6. "Bóg zapłać" za ofiary na tacę z zeszłej niedzieli, przeznaczone na ogrzewanie naszej świątyni. Zebrano 4 788 zł.
 7. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia, a także pielgrzymom życzymy obfitości łask Bożych Na owocne przeżycie najbliższego tygodnia przyjmijcie Boże błogosławieństwo.