Michalici

Ogłoszenia parafialne i intencje

07.02-13.02.2021

Ogłoszenia

 1. W czwartek, 11 lutego, obchodzimy wspomnienie Matki Bożej z Lourdes. Jest to jednocześnie Światowy Dzień Chorego – dzień modlitwy i okazywania szczególnej miłości ludziom dotkniętym różnymi chorobami. W tym dniu w naszym Sanktuarium, podczas każdej Mszy św. będzie udzielany sakrament namaszczenia chorych tym, którzy tego daru potrzebują i będą w stanie łaski uświęcającej. Pamiętajmy: Chrystus jest ten sam – wczoraj, dziś i na wieki. Pomóżmy chorym spotkać się z Nim, by mógł ich dotknąć swoją łaską.  
 2. Pozostałe wspomnienia liturgiczne tego tygodnia:
  * poniedziałek, 8 lutego – św. Józefiny Bakhity, dziewicy, o której tak pięknie pisał papież Benedykt XVI w encyklice o nadziei;
  * środa, 10 lutego – św. Scholastyki, dziewicy.
 3. W sobotę, 13 lutego, odbędzie się spotkanie w ramach Apostolstwa Trzeźwości. Rozpoczęcie Mszą świętą o godz. 16.00, następnie adoracja Najświętszego Sakramentu i świadectwa osób doświadczających radości uwolnienia od nałogu. Serdecznie zapraszamy!
 4. W najbliższy czwartek, 11 lutego, po Mszy świętej wieczornej kolejna katecheza dla dorosłych, które głosi ks. Roman Chyliński. Temat: „Ewangelia według św. Jana – wielkie postacie i ich świadectwo życia”.
 5. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w święto Ofiarowania Pańskiego, 2 lutego. Zebraną kwotę 1692 zł przekazaliśmy na klasztory.   
 6. Są nowe numery prasy katolickiej – zapraszamy do nabywania i lektury.
 7. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia, a także pielgrzymom życzymy obfitości łask Bożych Na owocne przeżycie najbliższego tygodnia przyjmijcie Boże błogosławieństwo.