14.02-20.02.2021

1. Dziś rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem: „Trzeźwością pokonywać kryzys”. Każdego dnia, o godz. 18.30 będziemy prosić Pana Boga o pomoc dla uzależnionych, ich rodzin oraz obronę dzieci i młodzieży przed konsekwencjami używania alkoholu i innych zniewalających używek. Za wstawiennictwem apostoła trzeźwości bł. ks. Bronisława, wiele osób w tym Sanktuarium zwraca się o pomoc w przezwyciężaniu uzależnienia od alkoholu i innych zniewoleń. Zechciejmy i my korzystać z tego daru wielkiego patrona dzisiejszych czasów.
  2. Środą Popielcową, która wypada w tym tygodniu, rozpoczynamy 40-dniowy okres Wielkiego Postu. Przez modlitwę, pokutne uczynki i czynną miłość bliźniego chcemy przygotować się do Świąt Wielkanocnych. W Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ilościowy, który dotyczy wiernych między 18. a 60. rokiem życia. W naszym Sanktuarium w tym dniu Msze święte, połączone z obrzędem posypania głów popiołem, o godz. 6.30, 9.30, 12.00 i 19.00.
  3. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej odprawiamy w piątki Wielkiego Postu o godz. 12.30 i 18.15, natomiast Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 18.15. Za odprawienie Drogi Krzyżowej i udział w Gorzkich Żalach można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. W czasie Gorzkich Żali będzie zbierana taca na kwiaty do Grobu Pańskiego.
  4. W najbliższy czwartek, 18 lutego, po Mszy świętej wieczornej odbędzie się katecheza dla dorosłych, którą wygłosi ks. Roman Chyliński. Temat: „Ewangelia według św. Jana – wielkie postacie i ich świadectwo życia”.
  5. Są nowe numery prasy katolickiej. W „Niedzieli” można przeczytać ciekawy artykuł o historii programu 12 kroków Anonimowych Alkoholików, natomiast „Gość Niedzielny” proponuje świetny tekst walentynkowy o zakochanym Bogu pt. „Najpiękniejsza historia miłości”. Zapraszamy do nabywania i lektury.
  6. Od pierwszej niedzieli Wielkiego Postu w parafii w Miejscu Piastowym zaczynają się misje ewangelizacyjne. Do udziału w tym świętym czasie zapraszają wszystkich wiernych duszpasterze.
  7. Wszystkim życzymy wielu łask Bożych, a na owocne rozpoczęcie okresu Wielkiego Postu przyjmijcie Boże błogosławieństwo.