21.02-27.02.2021

1. Dziś o godz. 18.15 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Przypominamy, że w naszym Sanktuarium Droga Krzyżowa jest odprawiana w piątki o godz. 12.30 i 18.15. Za udział w tych wielkopostnych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny.
  2. W poniedziałek, 22 lutego, przeżywamy święto Katedry św. Piotra, apostoła. Zachęcamy do szczególnej modlitwy w intencji Ojca świętego Franciszka. Jest to również 90. rocznica pierwszego objawienia Obrazu Jezusa Miłosiernego w Płocku. Miłosierdziu Bożemu polecajmy wspólnotę Kościoła świętego.
  3. W sobotę, 27 lutego, przypada 34. rocznica śmierci sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego, założyciela Ruchu Światło Życie. Jego duchowy charyzmat, bardzo bliski błogosławionemu ks. Bronisławowi Markiewiczowi, jest podejmowany w naszym Sanktuarium przez Dziecięcą Krucjatę Niepokalanej oraz Stowarzyszenie Powściągliwości i Pracy. Ks. Blachnicki przybywał do Miejsca Piastowego w latach 70-tych na rekolekcje oazowe. Prośmy Chrystusa Dobrego Pasterza o jego rychłą beatyfikację.
  4. Codziennie w naszym Sanktuarium o godz. 15.00 Koronką do Miłosierdzia Bożego rozpoczynamy adorację Najświętszego Sakramentu, która kończy się nabożeństwem o godz. 18.30. Zachęcamy do osobistego trwania w obecności Jezusa Eucharystycznego, co czyni już wiele osób.
  5. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na misje ad gentes.
  6. Są nowe numery prasy katolickiej – „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”. Zachęcamy do nabywania i lektury.
  7. Wszystkim tu obecnym życzymy wielu łask Bożych, a na owocne przeżywanie Wielkiego Postu przyjmijcie Boże błogosławieństwo.