28.02-06.03.2021

1. Porządek wielkopostnych nabożeństw: w niedzielę o godz. 18.15 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, w piątek o godz. 12.30 i 18.15 – Droga krzyżowa. Za udział w tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny.
  2. Dzisiaj zbiórka do puszek na misje ad gentes.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy wtorek miesiąca: o godz. 18.00 Godzinki ku czci św. Michała Archanioła, a następnie w adoracji Najświętszego Sakramentu, za wstawiennictwem naszego Patrona, będziemy prosić o potrzebne dary w podejmowaniu trudu walki ze złem. O godz. 19.00 Msza św. o św. Michale Archaniele. Jak już informowaliśmy na internetowej stronie sanktuarium.michalici.pl można znaleźć adres do transmisji on-line z naszego sanktuarium. Jeśli ktoś nie może fizycznie przybyć na modlitwę – zachęcamy do duchowej łączności podczas Eucharystii i nabożeństw.
  4. W tym tygodniu przypada także:
    * pierwszy czwartek miesiąca – polecajmy Jezusowi Najwyższemu Kapłanowi  wszystkich głoszących rekolekcje wielkopostne i szafarzy sakramentu spowiedzi;
    * pierwszy piątek miesiąca – przepraszajmy Miłosierne Serce Jezusa za popełnione grzechy;
    * pierwsza sobota miesiąca – po wieczornej Eucharystii adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwy za wstawiennictwem Matki Bożej Fatimskiej. Zakończenie o godz. 21.00.
  5. W czwartek obchodzimy święto św. Kazimierza, królewicza. W naszej wspólnocie zakonnej imieniny obchodzi ks. Kazimierz Żak. Jemu oraz wszystkim innym solenizantom życzymy wiele Bożego błogosławieństwa przez wstawiennictwo Patrona.
  6. W dniach od 19 do 21 marca przy naszym Sanktuarium planowane są rekolekcje trzeźwościowe, skierowane nie tylko do osób borykających się z problemem alkoholizmu, ale także do współuzależnionych. Będą one miały inną formę niż dotychczas, a dokładne informacje podamy w następnych ogłoszeniach oraz na stronie internetowej sanktuarium.
  7. Są nowe numery prasy katolickiej – „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego” i michalickiego dwumiesięcznika „Któż jak Bóg”. Zachęcamy do nabywania i lektury.
  8. Wszystkim tu obecnym życzymy wielu łask Bożych, a na trud wielkopostnej przemiany duchowej przyjmijmy Boże błogosławieństwo.