14.03-20.03.2021

1. Dziś [w niedzielę] o godz. 18.15 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Przypominamy, że Drogę Krzyżową odprawiamy w naszym Sanktuarium w piątki o 12.30 i 18.15. Za udział w tych wielkopostnych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny.
  2. W piątek, 19 marca, obchodzimy uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Msze święte w tym dniu w naszym Sanktuarium o 6.30, 9.30, 12.00 i 19.00. Jest to dzień imienin m.in. papieża-emeryta Benedykta XVI, arcybiskupa seniora Józefa Michalika, a w naszej wspólnocie zakonnej: ks. Józefa Grońskiego, ks. Józefa Kmaka i ks. Józefa Tyńca. Dwa dni wcześniej, 17 marca, imieniny obchodzi nasz współbrat ks. Zbigniew Baran. Ich wszystkich oraz innych solenizantów polecamy Waszej modlitwie. W uroczystość św. Józefa nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  3. Z racji obecnej sytuacji zagrożenia koronawirusem, zaplanowane Rekolekcje Trzeźwościowe przeżyjemy w bardzo skróconej formie, mianowicie tylko w sobotę 20 marca. O godz. 16.00 będzie Msza święta, a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość skorzystania z sakramentu spowiedzi. Zapraszamy tych, którzy borykają się z problemem alkoholizmu, innymi nałogami, a także osoby współuzależnione.
  4. Tegoroczna Ekstremalna Droga Krzyżowa pod hasłem „Rewolucja pięknych ludzi” rozpocznie się w piątek, 26 marca, Mszą Świętą o godzinie 19.00 w naszym Sanktuarium. Do wyboru są cztery trasy: najkrótsza – 31 km, a najdłuższa – 44 km. Szczegóły i zapisy na stronie internetowej www.edk.org.pl
  5. Od Wielkiego Poniedziałku do Wielkiej Środy w naszym Sanktuarium na Mszach świętych o 12.00 i 19.00 będą głoszone nauki rekolekcyjne dla wszystkich wiernych. Temat: „Oto idziemy… Czas na odnowę wiary, nadziei i miłości”.
  6. Są nowe numery prasy katolickiej – „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego” i michalickiego dwumiesięcznika „Któż jak Bóg”. Zachęcamy do nabywania i lektury.
  7. Solenizantom i pielgrzymom, a także wszystkim tu zebranym życzymy owocnego przeżywania czasu Wielkiego Postu. Od „Boga bogatego w miłosierdzie” przyjmijmy błogosławieństwo.