Michalici

Ogłoszenia parafialne i intencje

21.03-27.03.2021

Ogłoszenia

  1. Dziś [w niedzielę] o godz. 18.15 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Przypominamy, że Drogę Krzyżową odprawiamy w naszym Sanktuarium w piątki o 12.30 i 18.15. Za udział w tych wielkopostnych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny.
  2. W czwartek, 25 marca, przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień Świętości Życia – modlimy się o poszanowanie ludzkiego życia od chwili poczęcia aż do naturalnej śmierci. W tym dniu będzie możliwość podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego. Modlimy się również w tym dniu za wszystkich chorych, prosząc także o łaski potrzebne dla tych, którzy im posługują. Msze święte w naszym Sanktuarium o godz. 6.30, 9.30, 12.00 i 19.00.
  3. W piątek, 26 marca, wspomnienie Patrona diecezji przemyskiej, świętego Dobrego Łotra.
  4. Zgodnie z polską tradycją od dzisiejszej niedzieli zasłania się krzyże w kościele. Pozostają one zasłonięte do Wielkiego Piątku.
  5. Tegoroczna Ekstremalna Droga Krzyżowa pod hasłem „Rewolucja pięknych ludzi” rozpocznie się w piątek, 26 marca, Mszą Świętą o godzinie 19.00 w naszym Sanktuarium. Do wyboru są cztery trasy: najkrótsza – 31 km, a najdłuższa – 44 km. Szczegóły i zapisy na stronie internetowej www.edk.org.pl
  6. Od Wielkiego Poniedziałku do Wielkiej Środy w naszym Sanktuarium na Mszach świętych o 12.00 i 19.00 będą głoszone nauki rekolekcyjne dla wszystkich wiernych. Temat: „Oto idziemy do Jeruzalem. Czas na odnowę wiary, nadziei i miłości”. Będzie można także uczestniczyć w rekolekcjach i wysłuchać nauk dzięki transmisji internetowej. Adres można znaleźć na stronie www.sanktuarium.michalici.pl
  7. Solenizantom, pielgrzymom i wszystkim tu zebranym życzymy owocnego przeżywania kolejnego tygodnia Wielkiego Postu. Na ten czas przyjmijmy Boże błogosławieństwo.