28.03-03.04.2021

1. Przeżywamy dziś Niedzielę Palmową, czyli Niedzielę Męki Pańskiej. Na każdej Mszy świętej odbywa się obrzęd poświęcenia palm. O godz. 18.15 – nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.
  2. Od Wielkiego Poniedziałku do Wielkiej Środy w naszym Sanktuarium na Mszach świętych o 12.00 i 19.00 będą głoszone nauki rekolekcyjne dla wszystkich wiernych. Temat: „Oto idziemy do Jeruzalem. Czas na odnowę wiary, nadziei i miłości”. Będzie można także uczestniczyć w rekolekcjach i wysłuchać nauk dzięki transmisji internetowej. Adres można znaleźć na stronie www.sanktuarium.michalici.pl.
  3. W tym tygodniu będziemy przeżywać ŚWIĘTE TRIDUUM PASCHALNE MĘKI I ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO, które jest szczytem całego roku liturgicznego naszej wiary katolickiej. Program wygląda następująco:
    WIELKI CZWARTEK – Msza święta Wieczerzy Pańskiej o godz. 19.00.
    Po jej zakończeniu przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ołtarza Adoracji, czyli tzw. „Ciemnicy” i adoracja do godz. 22.00. W tym dniu, wspominając ustanowienie sakramentu kapłaństwa, szczególnie modlimy się za kapłanów oraz prosimy o święte i liczne powołania kapłańskie. O taką modlitwę prosimy Was wszystkich, abyśmy posługę duszpasterską spełniali wobec Was z gorliwością i na wzór Jezusa Dobrego Pasterza.
    WIELKI PIĄTEK  adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy od godz. 6.00 rano. O 18.15 – nabożeństwo Drogi Krzyżowej.
    Liturgia Męki Pańskiej o godz. 19.00.
    Po jej zakończeniu adoracja przy Grobie Pańskim do północy. W czasie adoracji odśpiewamy Gorzkie Żale. Ofiary zbierane podczas adoracji Krzyża przeznaczone są na renowację zabytków w Ziemi Świętej. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. W tym dniu rozpoczynamy nowennę przed Świętem Miłosierdzia Bożego.
    * WIELKA SOBOTA – adoracja od godz. 6.00. Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny w naszym Sanktuarium odbędzie się o godz. 10.00, 11.00, 12.00, 14.00, 15.00 i 16.00.
    Wieczorna Msza święta Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego, czyli WIGILIA PASCHALNA rozpocznie się o godz. 21.00. Prosimy przynieść świece, ponieważ w tym dniu odnawiamy przyrzeczenia chrzcielne.
  4. Msza św. w NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO z procesją rezurekcyjną o godz. 6.00, poprzedzona adoracją przy Grobie Pańskim od godz. 5.00. Pozostałe Msze święte o godz. 8.00, 9.30, 11.00 i 19.00.
  5. Spowiedź święta w naszym Sanktuarium: w poniedziałek i wtorek w czasie każdej Mszy świętej oraz podobnie jak każdego dnia od 9.00 do12.00 i od 15.00 do 17.00.  Od środy do soboty będzie spowiedź od 6.30 do 12.30 oraz po południu od 14.00 do 18.00.
  6. Informujemy, że przez te dni otwarty będzie także dolny kościół, gdzie jest łączność audiowizualna z Sanktuarium i gdzie kapłani udzielają Komunii świętej.
  7. Jeśli ktoś ze względu na ograniczenia sanitarne nie będzie mógł uczestniczyć w obchodach Triduum Paschalnego, zachęcamy do korzystania z transmisji internetowej, łącząc się z nami podczas nabożeństw. Na stronie sanktuarium.michalici.pl będą również umieszczone krótkie medytacje ukazujące Mękę Pańską w kontekście michalickiej duchowości. Skoro jesteście związani z naszym Sanktuarium, zechciejcie również skorzystać z tych krótkich rozważań.
  8. Ogłoszenie z naszej Gminy: „Wójt Gminy Miejsce Piastowe oraz Dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki serdecznie zapraszają w najbliższą środę (31 marca) na godz. 19.00 na transmisję koncertu pieśni pasyjnych. Koncert transmitowany będzie z zabytkowego kościoła w Rogach. Obejrzeć go będzie można na żywo na facebooku: Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki w Miejscu Piastowym, Gminy Miejsce Piastowe oraz portalu Teraz Krosno”.
  9. Na nadchodzące, najważniejsze dni całego roku liturgicznego, przyjmijmy Boże błogosławieństwo.