08.12-14.12.2019

1. Obchodzimy dzisiaj uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. O godz. 18.30 nabożeństwo przed Najświętszym Sakramentem w intencji poczętych dzieci i ich matek. Na Mszy św. o godz. 19.00 będzie okazja do podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego oraz modlitwa nad tymi, którzy już wzięli na siebie to duchowe zobowiązanie i proszą Pana Boga o łaskę wytrwania.
    W oparciu o prywatne objawienie, z dzisiejszym dniem związana jest tzw. „Godzina łaski” od 12.00 do 13.00. Zachęcamy do modlitwy w tym czasie nie tylko w kościele, ale również w domu.
  2. Obecna niedziela Adwentu przeżywana jest w Kościele katolickim jako Dzień Modlitwy za Kościół na Wschodzie, gdzie m.in. pracuje ośmiu naszych współbraci – michalitów. Pragniemy również pomóc temu Kościołowi pod względem materialnym, dlatego ofiary składane dzisiaj do puszek po Mszach świętych przeznaczone są na budowę sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Mińsku na Białorusi.
  3. Przypominamy, że w okresie Adwentu w naszym Sanktuarium odprawiane są roraty: w poniedziałki, środy i piątki o godz. 19.00; natomiast we wtorki, czwartki i soboty o godz. 6.30. Postarajmy się chociaż kilka razy być obecni na tej szczególnej Mszy świętej, w której wzywa się wstawiennictwa Niepokalanej Matki.
  4. Najwspanialszym przygotowaniem do Świąt Bożego Narodzenia jest spowiedź święta – nie odkładajmy jej na ostatnie dni. Niech adwentowe dni przeżyte w stanie łaski uświęcającej wypełnią nasze najważniejsze przygotowanie do Świąt.
  5. W zakrystii można nabyć opłatki na stół wigilijny. Ofiary przeznaczone są na potrzeby Sanktuarium.
  6. W czwartek, 12 grudnia, po Mszy św. wieczornej kolejna katecheza dla dorosłych, której temat brzmi: „O niebie, czyśćcu i piekle”. Katechezę wygłosi nasz współbrat ks. Roman Chyliński CSMA.
  7. W sobotę, 14 grudnia, o godz. 16.00 odbędzie się spotkanie dla wszystkich podejmujących z odpowiedzialnością trud walki z nałogiem pijaństwa i innych uzależnień. Spotkanie rozpocznie się konferencją w sali teatralnej pod kościołem, a następnie świadectwa i Msza św. w Sanktuarium o godz. 19.00. Po Mszy św. dalsza część spotkania. Serdecznie zapraszamy!
  8. W wielu parafiach przed okresem zimowym kierowana jest do wiernych prośba o pomoc finansową na ogrzewanie kościoła. Zwracamy się i my z taką prośbą do was: w przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona na ten cel. Za każdą ofiarę składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
  9. W tym tygodniu w piątek obchodzimy wspomnienie św. Łucji; pamiętajmy w tym dniu o modlitwie za ofiary stanu wojennego wprowadzonego w Polsce przez władze komunistyczne 13 grudnia 1981 roku; w sobotę – wspomnienie św. Jana od Krzyża.
  10. Wszystkim solenizantom, jubilatom i pielgrzymom życzymy wielu łask Bożych oraz opieki patronów.