Michalici

Ogłoszenia parafialne i intencje

04.04-10.04.2021

Ogłoszenia

  1. Rozpoczynamy tzw. Biały Tydzień – oktawę Wielkanocy, która jest przedłużeniem świętowania pamiątki Zmartwychwstania Pana Jezusa na cały tydzień, dlatego w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  2. Jutro - Poniedziałek Wielkanocny. Msze święte w porządku niedzielnym, czyli o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00 i 19.00.
  3. W przyszłą niedzielę obchodzimy Święto Bożego Miłosierdzia, do którego przygotowujemy się Nowenną odprawianą codziennie o godz. 18.30.
  4. W imieniu wszystkich michalitów żyjących i posługujących w Miejscu Piastowym pragnę złożyć Wam, kochani Przyjaciele naszego sanktuarium, najlepsze życzenia świąteczne i podziękować za Waszą obecność, modlitwy i wszelką pomoc świadczoną naszej wspólnocie. Miniony czas Wielkiego Postu i Święta Wielkanocne skłaniają nasze serca do głębszej refleksji nad sensem chrześcijańskiego życia i jego zanurzeniem w zbawczym „oceanie Miłosierdzia Bożego”. Już kolejne Święta Wielkanocne przeżywamy w atmosferze zagrożeń wynikających z epidemii. Jako chrześcijanie – katolicy, prosimy Jezusa Miłosiernego o Jego zmiłowanie nad światem. Niech nam zawsze towarzyszy nadzieja, że pomimo naszej grzeszności i ludzkiej bezsilności, spotkamy się kiedyś ze Zmartwychwstałym Panem życia, który nam powie: „Wejdź do radości twojego Pana”. Niechaj w tym trudnym czasie epidemii, nasze spotkania rodzinne mają charakter chrześcijańskiej wspólnoty, która doświadczając obecności Zmartwychwstałego Zbawiciela, w Nim pokłada swoją ufność.  Szczęśliwych i pełnych nadziei Świąt Wielkanocnych!
  5. Przyjmijcie Boże błogosławieństwo.
  6.