11.04-17.04.2021

1. Przeżywamy dziś Święto Miłosierdzia Bożego, ustanowione przez św. Jana Pawła II w 2000 roku dla całego świata, a wcześniej dla Polski w 1995 roku. Podczas objawienia w Płocku, 22 lutego 1931 roku, mówił Pan Jezus do Siostry Faustyny: „Ja pragnę, aby było święto Miłosierdzia. Chcę, aby ten obraz, który wymalujesz pędzlem, żeby był uroczyście poświęcony w pierwszą niedzielę po Wielkanocy, ta niedziela ma być świętem Miłosierdzia” (Dz 49).
    Zachęcamy do częstego odmawiania Koronki do Miłosierdzia Bożego. W naszym Sanktuarium czynimy to codziennie wspólnie o godz. 15.00 na początku adoracji Najświętszego Sakramentu. Tak będzie również dzisiaj. Jeżeli pozostaniemy w domach, postarajmy się w Godzinie Miłosierdzia, czyli o 15.00, przed obrazem Jezusa Miłosiernego, odmówić Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Przypominamy, że decyzją Stolicy Apostolskiej, za odmówienie tej koronki przed Najświętszym Sakramentem, jeżeli jesteśmy w stanie łaski uświęcającej, możemy uzyskać odpust zupełny. W tym trudnym czasie epidemii, łączmy się duchowo z najbliższym kościołem, prosząc o tę łaskę.
  2. Dziś rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia.
  3. Ponieważ w minionym tygodniu przeżywaliśmy Oktawę Wielkanocy, dlatego w tym tygodniu będziemy przeżywać pierwszo-wtorkowe nabożeństwo do św. Michała Archanioła. O godz. 18.00 śpiew Godzinek ku czci naszego Patrona, następnie adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwy o uwolnienie oraz uzdrowienie wewnętrzne. O godz. 19.00 Msza święta o św. Michale Archaniele.
    Jak informowaliśmy wcześniej z naszego Sanktuarium odbywa się ciągła transmisja on-line wszystkich celebracji. Adres można znaleźć na stronie sanktuarum.michalici.pl. Dlatego, jeśli ktoś nie może przybyć do świątyni, warto skorzystać z tej możliwości.
  4. Bóg zapłać za ofiary złożone w Wielki Piątek podczas adoracji Krzyża, przeznaczone na Grób Pański w Jerozolimie. W naszej świątyni zebrano na ten cel 2 193 zł, które przesłaliśmy do Kurii Przemyskiej.
  5. Blisko miesiąc temu, w uroczystość św. Józefa, czyli 19 marca, papież Franciszek ogłosił w Kościele ROK RODZINY. W specjalnym przesłaniu napisał: „Wspaniale jest zastanowić się nad tym, że Syn Boży, podobnie jak wszystkie dzieci, potrzebował ciepła rodziny. Właśnie dlatego rodzina z Nazaretu jest rodziną wzorcową, w której wszystkie rodziny świata mogą znaleźć pewny punkt odniesienia oraz inspirację”.
    W naszym Sanktuarium chcemy włączyć się czynnie w obchody tego Roku, zapraszając na tzw. „Rodzinną Dziewiętnastkę”. Dziewiętnastego dnia każdego miesiąca, o godz. 19.00 będzie Msza święta w intencji rodzin, z Waszymi intencjami, a następnie adoracja i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem poszczególnych rodzin. „Rodzinna Dziewiętnastka” zakończy się Apelem Jasnogórskim. Najbliższe spotkanie w poniedziałek, oczywiście 19 kwietnia. Zapraszamy wszystkie rodziny!
  6. Przy wyjściu z kościoła znajduje się najnowszy numer „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”. Zachęcamy do lektury.
  7. Wszystkim solenizantom, jubilatom i pielgrzymom życzymy wielu łask Bożych, a na nadchodzący tydzień przyjmijcie Boże błogosławieństwo.