Michalici

Ogłoszenia parafialne i intencje

18.04-24.04.2021

Ogłoszenia

  1. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Biblijny. Zechciejmy szczególnie w tych dniach sięgnąć do Pisma Świętego – najważniejszej Księgi życia każdego chrześcijanina. Jednocześnie w tym tygodniu, dzięki Słowu Bożemu, poznajmy jak wielkim darem naszego Zbawiciela Jezusa Chrystusa jest dla nas Eucharystia. Obyśmy nigdy nie utracili tego daru.
  2. W piątek, 23 kwietnia, przypada uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, patrona Polski. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  3. Blisko miesiąc temu, w uroczystość św. Józefa, czyli 19 marca, papież Franciszek ogłosił w Kościele ROK RODZINY. W naszym Sanktuarium chcemy włączyć się czynnie w obchody tego Roku, zapraszając na tzw. „Rodzinną Dziewiętnastkę”. Dziewiętnastego dnia każdego miesiąca, o godz. 19.00 będzie Msza święta w intencjach złożonych przez rodziny przy relikwiach św. Jana Pawła II [kartki na te intencje znajdują się na stoliku z prasą katolicką]. Po Mszy świętej adoracja i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem poszczególnych rodzin. Modlitwa zakończy się Apelem Jasnogórskim i zawierzeniem Maryi. Najbliższe spotkanie już jutro o godz. 19.00. Zapraszamy wszystkie rodziny – zaufajmy mocy modlitwy!
  4. Pięć lat temu pracę misyjną w Paragwaju rozpoczęły siostry michalitki. 25 marca pierwsze cztery nowicjuszki z Argentyny i Paragwaju złożyły śluby zakonne, sześć kolejnych rozpoczęło nowicjat, a jeszcze inne wstąpiły do postulatu. W Wielką Sobotę w domu formacyjnym sióstr, gdy te były na liturgii, złodzieje wyłamali kraty i wyważyli drzwi oraz niemal doszczętnie ten dom okradli. Jedna z misjonarek, przebywając zimą na urlopie ułożyła piękne rozważania Drogi Krzyżowej w Miejscu Piastowym, które ukazały się jako pozycja książkowa. W przyszłą niedzielę – Powołaniową Niedzielę Dobrego Pasterza, siostry michalitki będą rozprowadzały tę książkę, z której dochód przeznaczą jako pomoc dla misjonarek w Paragwaju. Z serca polecamy to Waszej życzliwości. 
  5. Zachęcamy do lektury najnowszego numeru „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.
  6. Wszystkim solenizantom, jubilatom i pielgrzymom życzymy wielu łask Bożych, a na owocne przeżycie Tygodnia Biblijnego przyjmijcie Boże błogosławieństwo.