25.04-01.05.2021

1. Dzisiejsza Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna Tydzień Modlitw o powołania kapłańskie i zakonne.
  2. W czwartek, 29 kwietnia, obchodzimy święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy.
  3. W najbliższą sobotę, 1 maja, o godz. 17.30 rozpoczynamy tegoroczne Nabożeństwa Fatimskie. Podczas majowego czuwania, przy zaangażowaniu Kręgów Kościoła Domowego będziemy szczególnie modlić się w intencji rodzin. Nabożeństwu będzie przewodniczył i słowo Boże wygłosi ks. arcybiskup Adam Szal. Serdecznie zapraszamy!
  4. W naszej świątyni sanktuaryjnej znajduje się kilka gablot z umieszczonymi w nich wotami, czyli znakami wdzięczności za otrzymane od Pana Boga łaski za wstawiennictwem Matki Bożej, św. Michała Archanioła oraz błogosławionego Bronisława Markiewicza. W ostatnim tygodniu dwie nowe gabloty w kaplicy Matki Bożej Fatimskiej wypełniły się tymi pięknymi wyrazami wdzięczności pielgrzymów za otrzymane łaski. Niechaj wota będą dla nas zachętą do modlitwy uwielbienia i dziękczynienia, bo niewyczerpane są łaski Pana.
  5. Jak informowaliśmy przed tygodniem, dzisiaj po wszystkich Mszach świętych siostry michalitki rozprowadzają rozważania Drogi Krzyżowej w Miejscu Piastowym, ułożone przez s. Leonię, misjonarkę z Paragwaju. Dochód ze sprzedaży książki, która jest po 10 zł, przeznaczony będzie jako pomoc dla pracy misyjnej sióstr michalitek. Z serca polecamy to Waszej życzliwości.
  6. Na stoliku z prasą katolicką są nowe numery tygodników „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz najnowszy numer michalickiego dwumiesięcznika „Któż jak Bóg”.
  7. Wszystkim solenizantom, jubilatom i pielgrzymom życzymy wielu łask Bożych. Dzisiaj wypadają imieniny Marka, w naszej wspólnocie świętuje ks. Marek Przybylski, którego polecamy modlitwie. A na owocne przeżycie ostatniego tygodnia kwietnia przyjmijcie Boże błogosławieństwo.