09.05-15.05.2021

1. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje, tzw. Dni Krzyżowe. Prośmy o Boże błogosławieństwo w pracy dla rolników.
  2. Nabożeństwo majowe odprawiamy w naszym Sanktuarium codziennie o godz. 18.30. Jeżeli nie ma możliwości, by wziąć w nim udział w kościele, zachęcamy do śpiewania litanii do Matki Bożej w gronie rodzinnym i sąsiedzkim. W czwartek przypada 104. rocznica objawień Matki Bożej w Fatimie, więc tym bardziej tego dnia postarajmy się modlić przed wizerunkiem Matki Bożej.
  3. We wspomniany czwartek, 13 maja, obchodzimy 40. rocznicę zamachu na życie św. Jana Pawła II. Przez cały jego pontyfikat codziennie o 19.00 w naszej świątyni była odprawiana za niego Msza święta. Niech ten dzień będzie szczególnym dziękczynieniem za wszystkie duchowe owoce tamtego czasu.
  4. W piątek, 14 maja, obchodzimy święto św. Macieja, apostoła. W tym dniu rozpoczyna się nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
  5. W następną niedzielę przeżywamy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Pamiętajmy w modlitwie o naszej Ojczyźnie, przez wstawiennictwo św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika.
  6. Na stoliku z prasą katolicką znajdują się nowe numery tygodników „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.
  7. Wszystkim solenizantom, jubilatom i pielgrzymom życzymy wielu łask Bożych. Na owocne przeżycie nadchodzącego tygodnia przyjmijcie Boże błogosławieństwo.