02.05-08.05.2021

1. Wczoraj rozpoczęliśmy tegoroczne nabożeństwa fatimskie. To tutaj, na terenie archidiecezji przemyskiej, 42 lata temu zainicjowano pokutne czuwania, które doprowadziły do ukoronowaniem cudownej Figury Matki Bożej Fatimskiej 11 czerwca 2017 r. koroną na prawie papieskim. Ta decyzja Kościoła jest niewątpliwą wskazówką, że to miejsce jest szczególnym miejscem kultu Matki Bożej.
  2. Rozpoczęły się nabożeństwa majowe, które w naszym Sanktuarium odprawiamy codziennie o godz. 18.30.
  3. Jutro, 3 maja, obchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, głównej patronki Polski i archidiecezji przemyskiej. W naszym Sanktuarium jest to uroczystość odpustowa i Msze święte odprawiane będą jak w każdą niedzielę. Sumie odpustowej o godz. 11.00 będzie przewodniczył ks. profesor Stanisław Kozioł, biblista, długoletni misjonarz na Ukrainie – serdecznie zapraszamy.
  4. We wtorek, 4 maja, wspominamy św. Floriana, męczennika, patrona strażaków; w środę, 5 maja, obchodzimy święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Archikatedralnej w Przemyślu; w czwartek, 6 maja – święto św. Apostołów Filipa i Jakuba; w sobotę, 8 maja, przeżywamy uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, patrona Polski. Pamiętajmy w modlitwie o ks. biskupie Stanisławie Jamrozku, a także ks. Stanisławie Morawskim z naszej wspólnoty z racji ich imienin.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy wtorek miesiąca, dlatego o godzinie 18.00 śpiewamy Godzinki ku czci św. Michała Archanioła, później nabożeństwo majowe i modlitwy za wstawiennictwem naszego Patrona o potrzebne dary w podejmowaniu duchowej walki ze złem. O godz. 19.00 Msza św. o św. Michale Archaniele. Jak już informowaliśmy, na internetowej sanktuarium.michalici.pl podany jest link do transmisji on-line Mszy świętych i nabożeństw przekazywanych z naszej świątyni – także tych pierwszo-wtorkowych. Dlatego, jeśli ktoś nie będzie mógł osobiście przybyć do sanktuarium, zachęcamy do duchowej łączności w ten sposób.
  6. W tym tygodniu przypada również pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca.
  7. Pamiętajmy w modlitwie o maturzystach, którym przyszło w tak trudnym czasie zdawać egzamin dojrzałości.
  8. Na stoliku z prasą katolicką są nowe numery tygodników „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz najnowszy numer michalickiego dwumiesięcznika „Któż jak Bóg”.
  9. Wszystkim solenizantom, jubilatom i pielgrzymom życzymy wielu łask Bożych. Na owocne przeżycie nadchodzącego tygodnia przyjmijcie Boże błogosławieństwo.