16.05-22.05.2021

1. W następną niedzielę przeżywamy uroczystość Zesłania Ducha Świętego, do której przygotowujemy się nowenną, odprawianą w naszym Sanktuarium o godz. 18.30. Modlimy się dla nas wszystkich o dary Ducha Świętego.
  2. W Kościele trwa ROK RODZINY. W środę, 19 maja, zapraszamy na tzw. „Rodzinną Dziewiętnastkę”. O godz. 19.00 będzie odprawiona Msza święta w intencjach, które rodziny mogą składać przy relikwiach św. Jana Pawła II [kartki na te intencje znajdują się na stoliku z prasą katolicką]. Po Mszy świętej świadectwo Pawła Wiśniowskiego z grupy „Męski Różaniec”, adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o to, by Pan posłał do naszych rodzin Ducha Świętego. Spotkanie zakończy się Apelem Jasnogórskim i zawierzeniem Maryi. Zapraszamy wszystkie rodziny – zaufajmy mocy modlitwy!
  3. W sobotę, 22 maja, obchodzimy wspomnienie św. Rity z Cascii (czyt. Kaszji), zakonnicy. Jej popularność w ostatnim czasie wyraźnie wzrosła dzięki wielu darom Bożym otrzymanym za jej wstawiennictwem. W naszej archidiecezji miejscem jej kultu jest Czarna k. Ustrzyk Dolnych.
  4. Wielokrotnie przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego Apostolstwo Trzeźwości przy naszym Sanktuarium, we współpracy z Ruchem Światło-Życie Domowy Kościół oraz Diakonią Wyzwolenia Człowieka Rejonu Krosno, organizowało nabożeństwo Drogi Krzyżowej z modlitwą o wyzwolenie z nałogów i zniewoleń. Trasa Drogi Krzyżowej prowadziła z Sanktuarium św. Józefa Sebastiana Pelczara w Korczynie do ruin Zamku Odrzykońskiego, gdzie Mszą świętą kończyła się ta szczególna modlitwa o pomoc Boga Miłosiernego w życiu uzależnionych i ich otoczenia. Ogrom dramatów rodzinnych spowodowanych nadużywaniem alkoholu i innych zniewoleń, powinien nas skłonić do gorliwej modlitwy o łaskę uwolnienia. W najbliższą sobotę, 22 maja, w naszym Sanktuarium odbędzie się czuwanie modlitewne z prośbą o dary Ducha Świętego dla chrześcijańskich rodzin, ze szczególnym zwróceniem uwagi na rodziny dotknięte różnymi uzależnieniami. Rozpoczęcie o godz. 21.00 Apelem Jasnogórskim, potem Droga Krzyżowa, adoracja Najświętszego Sakramentu i Msza św. o godz. 24.00. Serdecznie zapraszamy.
  5. Na stoliku z prasą katolicką znajdują się nowe numery tygodników „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.
  6. Wszystkim solenizantom, jubilatom i pielgrzymom życzymy wielu łask Bożych. Na owocne przeżycie tygodnia wytrwałej modlitwy o Ducha Świętego przyjmijcie Boże błogosławieństwo.