23.05-29.05.2021

1. Dzisiejsza uroczystość Zesłania Ducha Świętego kieruje naszą uwagę na Tego, który „od Ojca i Syna pochodzi” i którego otrzymaliśmy w sakramencie bierzmowania. Za publiczne odmówienie hymnu „O Stworzycielu Duchu, przyjdź” można zyskać dzisiaj odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  2. W poniedziałek, 24 maja, przypada święto NMP Matki Kościoła. Serdecznie zachęcamy do uczestnictwa we Mszy świętej – w naszym sanktuarium o godz. 6.30, 12.00 oraz 19.00.
  3. W środę, 26 maja, obchodzimy wspomnienie św. Filipa Nereusza, kapłana. Jest to również Dzień Matki, który powinien nas zobowiązać do wdzięczności i modlitwy w ich intencji: o zdrowie i błogosławieństwo Boże za wstawiennictwem Niepokalanej Matki.
  4. W czwartek, 27 maja, przeżywamy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Prosimy w tym dniu o modlitwę w intencji kapłanów oraz o nowe powołania. Szczególnie ogarnijmy modlitwą nowo wyświęconych w tym roku kapłanów i diakonów, aby posługę apostolską pełnili gorliwie i odważnie.
  5. W sobotę, 29 maja, wspominamy w liturgii św. Urszulę Ledóchowską, dziewicę.
  6. W następną niedzielę obchodzimy uroczystość Trójcy Przenajświętszej – kończy się okres spowiedzi i komunii wielkanocnej.
  7. Na stoliku z prasą katolicką znajdują się nowe numery tygodników „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.
  8. Na najbliższy tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo. Niech towarzyszy nam opieka i pomoc Matki Bożej, Oblubienicy Ducha Świętego, u której w tym tygodniu szukamy szczególnego orędownictwa. Ufajmy we wszystkim Bożemu Miłosierdziu.