30.05-05.06.2021

1. W dzisiejszą uroczystość Trójcy Przenajświętszej kończy się okres spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej.
  2. W poniedziałek, 31 maja, przypada święto Nawiedzenia NMP i ostatnie nabożeństwo majowe. Od wtorku rozpoczyna się nabożeństwo czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  3. W czwartek, 3 czerwca, będziemy przeżywać uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze święte w naszym Sanktuarium o godz. 6.30, 8.00, 9.30 i 19.00. Nie będzie Eucharystii o godz. 11.00. Msza święta oraz procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy rozpoczyna się w kościele parafialnym o 9.30. Zakończenie procesji przy ołtarzu fatimskim, a po procesji Msza św. w naszym sanktuarium.
  4. Przez całą oktawę Bożego Ciała w naszym sanktuarium procesja eucharystyczna o godz. 18.30, a po niej Msza święta. Serdecznie zapraszamy.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy wtorek miesiąca, dlatego o godzinie 18.00 śpiewamy Godzinki ku czci św. Michała Archanioła, później nabożeństwo czerwcowe i modlitwy za wstawiennictwem naszego Patrona o potrzebne dary w podejmowaniu duchowej walki ze złem. O godz. 19.00 Msza św. o św. Michale Archaniele. Jak już informowaliśmy, na internetowej sanktuarium.michalici.pl podany jest link do transmisji on-line Mszy świętych i nabożeństw przekazywanych z naszej świątyni – także tych pierwszo-wtorkowych. Dlatego, jeśli ktoś nie będzie mógł osobiście przybyć do sanktuarium, zachęcamy do duchowej łączności w ten sposób
  6. W tym tygodniu przypada także pierwszy czwartek, pierwszy piątek oraz pierwsza sobota miesiąca. W sobotę o godz. 17.30 rozpoczynamy kolejne pokutne Nabożeństwo Fatimskie. Mszy świętej o godz. 19.00 będzie przewodniczył nowo wyświęcony kapłan naszego Zgromadzenia ks. Rafał Chorobik. Szczególną intencją modlitewną pragniemy otoczyć młodzież.
  7. Na stoliku z prasą katolicką znajdują się nowe numery tygodników „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.
  8. W tym tygodniu, 3 czerwca, w naszej wspólnocie imieniny obchodzi ks. Leszek Cioch, a w sąsiednim domu zakonnym – dyrektor Michalickiego Zespołu Szkół Ponadpodstawowych ks. Leszek Przybylski. Im oraz wszystkim innym solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych.
  9. Na najbliższy tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.