06.06-12.06.2021

1. Trwa oktawa Bożego Ciała. W naszym Sanktuarium procesja eucharystyczna o godz. 18.30, a po niej Msza święta. W czwartek, na zakończenie oktawy Bożego Ciała, po Mszy świętej odbędzie się poświęcenie wianków i błogosławieństwo dzieci. Dziękujemy rodzicom, którzy przyprowadzają swoje „pociechy” do sypania kwiatków podczas procesji.
  2. W piątek obchodzimy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – Światowy Dzień Modlitw o uświęcenie kapłanów. W tym dniu można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za publiczne odmówienie aktu wynagrodzenia. Do tej uroczystości – ze względu na 100. rocznicę zawierzenia Polski Najświętszemu Sercu – przygotowujemy się nowenną.
  3. Nie tylko w czasie obecnej oktawy i nowenny, ale przez cały miesiąc czerwiec zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwie ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa; w naszym Sanktuarium odprawiamy je o godz. 18.30.
  4. Pozostałe wspomnienia liturgiczne tego tygodnia:
    * 8 czerwca, wtorek – wspomnienie św. Jadwigi, królowej;
    * 12 czerwca, sobota – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.
  5. W najbliższy czwartek, 10 czerwca, po Mszy świętej wieczornej odbędzie się katecheza dla dorosłych, którą wygłosi ks. Roman Chyliński.
  6. Stowarzyszenie „Aktywny Beskid” zaprasza do udziału w akcji „Rowerowe wsparcie dla Romów ze Słowacji”. Szczegóły na plakacie przy wyjściu z kościoła.
  7. Są nowe numery prasy katolickiej: „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”. Zapraszamy do nabywania i lektury.
  8. Wszystkim życzymy wielu łask Bożych, a na owocne przeżywanie nadchodzącego tygodnia przyjmijcie Boże błogosławieństwo.