13.06-19.06.2021

1. W tym tygodniu, w poniedziałek 14 czerwca, obchodzimy wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika. Przywołujmy też w modlitwie dwóch michalickich męczenników czasów II wojny światowej – bł. Władysława Błądzińskiego i bł. Wojciecha Nierychlewskiego.
  2. W czwartek, 17 czerwca, wspominamy w liturgii św. Barta Alberta Chmielowskiego, zakonnika.
  3. W Kościele Powszechnym trwa ROK RODZINY. W najbliższą sobotę, 19 czerwca, już po raz trzeci zapraszamy na tzw. Rodzinną Dziewiętnastkę. O godz. 19.00 będzie odprawiona Msza święta w intencjach, które przez cały tydzień rodziny mogą składać przy relikwiach św. Jana Pawła II [kartki na te intencje znajdują się na stoliku z prasą katolicką]. Po Mszy świętej będzie świadectwo, adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa oddania rodzin Sercu Pana Jezusa. Spotkanie zakończy się Apelem Jasnogórskim. Zapraszamy wszystkie rodziny – zaufajmy mocy modlitwy!
  4. W najbliższą sobotę, 19 czerwca, przypada 50. rocznica święceń kapłańskich ks. Stanisława Morawskiego, michality należącego do naszej wspólnoty zakonnej. Będziemy dziękować Panu Bogu za ten wielki dar w niedzielę, 27 czerwca, podczas Mszy świętej o godz. 11.00.
  5. Księża michalici zapraszają na rekolekcje w ciszy dla młodzieży i studentów w wieku od 18 do 28 lat. Rekolekcje odbędą się w Niepokalanowie k/Warszawy od 26 do 30 lipca. Koszt wynosi 450 zł. Zapisy i więcej informacji na stronie michalici.pl
  6. Ogłoszenie społeczne:
    Towarzystwo Sportowe PIASTOVIA Miejsce Piastowe ogłasza nabór dzieci z roczników 2012-2013 do szkółki piłkarskiej. Pierwsze spotkanie i trening przy sprzyjających warunkach pogodowych odbędzie się 22 czerwca (wtorek) o godz. 17.00 na stadionie Towarzystwa Sportowego PIASTOVIA przy ul. Dworskiej 43. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy.
  7. Są nowe numery prasy katolickiej: "Niedzieli" i "Gościa Niedzielnego". Zachęcamy do nabywania i lektury.
  8. Wszystkim życzymy wielu łask Bożych, a na owocne przeżywanie nadchodzącego tygodnia przyjmijcie Boże błogosławieństwo.