04.07-10.07.2021

1. W tym tygodniu obchodzimy pierwszy wtorek miesiąca, dlatego zapraszamy na Godzinki do św. Michała Archanioła o godz. 18.00, a następnie nabożeństwo z modlitwą o uwolnienie od uzależnień i zniewoleń oraz Msza święta. Starajmy się docenić ten niezwykły dar Bożej Opatrzności, jakim jest to Sanktuarium. Wobec fali zła, które uderza w naszą codzienność, modlitwa do św. Michała Archanioła, Patrona w walce ze złem jest nam wszystkim bardzo potrzebna. We wspólnocie Honorowej Straży św. Michała Archanioła, która się ciągle tworzy i działa przy naszym Sanktuarium, dla wszystkich jest miejsce. Zapraszamy serdecznie wszystkich Czcicieli i Rycerzy św. Michała Archanioła. Będzie także możliwość przyjęcia Szkaplerza św. Michała Archanioła.
  2. Informujemy, że 26 lipca będziemy przeżywać 17. Ogólnopolską Modlitwę o Trzeźwość Narodu. Spotkanie będzie transmitowane przez TV Trwam, Radio Maryja i Radio Fara. O godz. 16.30 zawiązanie wspólnoty z grup pielgrzymkowych oraz spotkanie Kół i Biur Radia Maryja z Ojcem Redemptorystą.
    Spotkanie modlitewne rozpocznie się o godz. 17.30 programem słowno-muzycznym pt. „Michalickie Apostolstwo Trzeźwości w 100-letniej działalności Zgromadzenia”. O godz. 18.20 Msza święta pod przewodnictwem ks. arcybiskupa Adama Szala. Homilię wygłosi ks. Bp. Tadeusz Bronakowski.
    Nasze Sanktuarium w ramach Apostolstwa Trzeźwości podejmowanego w Polsce jest traktowane jako jedno z głównych miejsc tego duszpasterstwa. To wyróżnienie wypływa z charyzmatu pozostawionego przez bł. ks. Bronisława Markiewicza – apostoła trzeźwości.
  3. Od wielu lat odbywają się przy naszym Sanktuarium spotkania osób dotkniętych uzależnieniem alkoholowym i innymi zniewoleniami. Zawiadomienia o tych spotkaniach były ogłaszane drogą esemesową. Od tego czasu takie spotkania będą się odbywać w każdą drugą sobotę miesiąca. Najbliższe spotkanie – 10 lipca o godz. 16.00. Serdecznie zapraszamy!
  4. Kalendarz liturgiczny tego tygodnia:
    * wtorek, 6 lipca – wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy;
    * czwartek, 8 lipca – wspomnienie św. Jana z Dukli.
  5. Są nowe numery prasy katolickiej: „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”, a także michalickiego czasopisma „Któż jak Bóg”. W „Gościu Niedzielnym” znajduje się obszerny 6-stronicowy artykuł o ks. Markiewiczu i Miejscu Piastowym.
  6. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.