11.07-17.07.2021

1. We wtorek, 13 lipca, przypada 179. rocznica urodzin bł. ks. Bronisława Markiewicza. W tym dniu przybędzie do Miejsca Piastowego 37. Piesza Pielgrzymka Młodzieży, która modli się o trzeźwość naszego narodu. Pątnicy nawiedzą najpierw kościół parafialny, a o godz. 17.30 będzie odprawiona uroczysta Msza święta w naszym sanktuarium. Serdecznie zapraszamy.
  2. W poniedziałek, 26 lipca, będziemy przeżywać 17. Ogólnopolską Modlitwę o Trzeźwość Narodu. Spotkanie będzie transmitowane przez TV Trwam, Radio Maryja i Radio Fara. O godz. 16.30 zawiązanie wspólnoty z grup pielgrzymkowych oraz spotkanie Kół i Biur Radia Maryja z Ojcem Redemptorystą. Spotkanie modlitewne rozpocznie się o godz. 17.30 programem słowno-muzycznym pt. „Michalickie Apostolstwo Trzeźwości w 100-letniej działalności Zgromadzenia”. O godz. 18.20 Msza święta pod przewodnictwem ks. arcybiskupa Adama Szala. Homilię wygłosi ks. Bp. Tadeusz Bronakowski. Zapraszamy do udziału i wspólnej modlitwy.
  3. Kalendarz liturgiczny tego tygodnia:
    * poniedziałek, 12 lipca – wspomnienie św. Brunona z Kwerfurtu, biskupa i męczennika;
    * wtorek, 13 lipca – wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta;
    * czwartek, 15 lipca – wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła;
    * piątek, 16 lipca – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel;
  4. W poniedziałek, 19 lipca, zapraszamy na tzw. Rodzinną Dziewiętnastkę. O godz. 19.00 będzie odprawiona Msza święta w intencjach, które przez cały tydzień można będzie składać przy relikwiach św. Jana Pawła II [kartki na te intencje znajdują się na stoliku z prasą katolicką]. Zaufajmy mocy modlitwy!
  5. Są nowe numery prasy katolickiej: „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”, a także michalickiego czasopisma „Któż jak Bóg”. Zamówiliśmy także dodatkowe egzemplarze „Gościa Niedzielnego” z zeszłego tygodnia, gdzie znajduje się obszerny 6-stronicowy artykuł o ks. Markiewiczu i Miejscu Piastowym.
  6. Ogłoszenie z Gminy [Anielskie Wakacje w parku w Miejscu Piastowym, 18 lipca, początek o 14.00. Wiele atrakcji!]
  7. Na owocne przeżywanie najbliższego tygodnia przyjmijcie Boże błogosławieństwo.