Michalici

Ogłoszenia parafialne i intencje

18.07-24.07.2021

Ogłoszenia

 

 1. W poniedziałek, 19 lipca, zapraszamy na tzw. Rodzinną Dziewiętnastkę. O godz. 19.00 będzie odprawiona Msza święta w intencjach, które można będzie składać przy relikwiach św. Jana Pawła II [kartki na te intencje znajdują się na stoliku z prasą katolicką]. Po Mszy świętej adoracja Najświętszego Sakramentu, błogosławieństwo rodzin, a na koniec namaszczenie nardowym olejkiem miłości, by ona ożywiała życie w naszych rodzinach. Zaufajmy mocy modlitwy!
 2. W następny poniedziałek, 26 lipca, będziemy przeżywać 17. Ogólnopolską Modlitwę o Trzeźwość Narodu. Spotkanie będzie transmitowane przez TV Trwam, Radio Maryja i Radio Fara. O godz. 16.30 zawiązanie wspólnoty z grup pielgrzymkowych oraz spotkanie Kół i Biur Radia Maryja z Ojcem Redemptorystą.
  Spotkanie modlitewne rozpocznie się o godz. 17.30 programem słowno-muzycznym pt. „Michalickie Apostolstwo Trzeźwości w 100-letniej działalności Zgromadzenia”. O godz. 18.20 Msza święta pod przewodnictwem ks. arcybiskupa Adama Szala. Homilię wygłosi ks. Bp. Tadeusz Bronakowski. Zapraszamy do udziału i wspólnej modlitwy.
 3. Kalendarz liturgiczny tego tygodnia:
  * czwartek, 22 lipca – święto św. Marii Magdaleny;
  * piątek, 23 lipca – święto św.. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy
  * sobota, 24 lipca – wspomnienie św. Kingi, dziewicy.
 4. W następną niedzielę, 25 lipca, w związku ze wspomnieniem św. Krzysztofa, po każdej Mszy świętej odbędzie się błogosławieństwo pojazdów. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na zakup środków transportu dla misjonarzy. Bądźmy hojni, ofiarujmy przynajmniej 1/1000 wartości pojazdu.
 5. Są nowe numery prasy katolickiej: „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”, a także michalickiego czasopisma „Któż jak Bóg”.
 6. Ogłoszenie z Gminy: „W związku ze zmianami w obsłudze Programu „Dobry Start – 300 Plus dla Ucznia”, zapraszamy na spotkanie informacyjne z ekspertami ZUS, które odbędzie się 22 lipca br. w Domu Ludowym w Widaczu, w godzinach 10.00-13.00.  
 7. Na owocne przeżywanie najbliższego tygodnia przyjmijcie Boże błogosławieństwo.