25.07-31.07.2021

1. Dziś, w związku ze wspomnieniem św. Krzysztofa, po każdej Mszy świętej odbywa się błogosławieństwo pojazdów i kierowców. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na zakup środków transportu dla misjonarzy. Bądźmy hojni, bo „radosnego dawcę Bóg miłuje”. Jest to także dzień imienin ks. biskupa Krzysztofa Chudzio, a w naszej wspólnocie zakonnej ks. Krzysztofa Poświaty oraz ks. Krzysztofa Bochenka. Solenizantów polecamy waszej modlitewnej pamięci!
  2. Jutro przy naszym Sanktuarium będziemy przeżywać 17. Ogólnopolską Modlitwę o Trzeźwość Narodu. Spotkanie będzie transmitowana przez TV Trwam, Radio Maryja i Radio Fara. O godz. 17.00 zawiązanie wspólnoty z grup pielgrzymkowych związanych z Apostolstwem Trzeźwości oraz spotkanie Kół i Biur Radia Maryja z ojcem redemptorystą. Spotkanie modlitewne rozpocznie się o godz. 17.30 programem słowno-muzycznym pt. „Michalickie Apostolstwo Trzeźwości w przezwyciężaniu kryzysu”. O godz. 18.20 Msza święta pod przewodnictwem ks. arcybiskupa Adama Szala. Homilię wygłosi ks. bp Tadeusz Bronakowski. Wieczorem, na antenie Radia Maryja w audycji „Rozmowy niedokończone” będzie podjęty temat „Trzeźwość lekarstwem dla pokonania kryzysu społecznego i moralnego w przeszłości i w obecnych czasach”. Zapraszamy do udziału i wspólnej modlitwy.
  3. W Roku św. Józefa organizujemy z naszego sanktuarium pielgrzymkę autokarową pod nazwą: „Do domu św. Józefa”. W programie zwiedzenie Pól Lednickich, Gniezna, Lichenia, sanktuarium św. Józefa w Kaliszu w Kaliszu, sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie. Termin: 18-19 września. Koszt – 340 zł. Zapisy w zakrystii.
  4. W przyszłą niedzielę, 1 sierpnia, odbędzie się zbiórka do puszek na budowę Centrum Edukacyjnego dla dzieci i młodzieży w obozie dla uchodźców z ogarniętego wojną Sudanu Południowego. Słowo skierują do nas organizatorzy 6. edycji Festynu Dobroczynnego „W hołdzie prześladowanym chrześcijanom”.
  5. Kalendarz liturgiczny tego tygodnia:
    * poniedziałek, 26 lipca – wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców NMP;
    * czwartek, 29 lipca – wspomnienie św. Marty;
    * sobota, 31 lipca – wspomnienie św. Ignacego Loyoli, kapłana.
  6. Od następnej niedzieli rozpoczynamy miesiąc trzeźwości.
  7. Na owocne przeżywanie najbliższego tygodnia przyjmijcie Boże błogosławieństwo.