08.08-14.08.2021

1. Kończymy dziś sierpniowe nabożeństwo fatimskie, podczas którego szczególną modlitwą otoczyliśmy naszą Ojczyznę. Wczorajszej Mszy świętej o 19.00 przewodniczył bp Stanisław Jamrozek z Przemyśla. W przygotowanie i duchowe przeżywanie tego czuwania włączyli się członkowie Niezależnego Związku Zawodowego Solidarność Ziemi Podkarpackiej, za co im szczerze dziękujemy. Niechaj św. Michał Archanioł oraz błogosławiony ks. Br. Markiewicz chronią ten Związek przed zasadzkami złych ideologii.
  2. Kalendarz liturgiczny tego tygodnia:
    * poniedziałek, 9 sierpnia – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy;
    * wtorek, 10 sierpnia – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika;
    * środa, 11 sierpnia – wspomnienie św. Klary, dziewicy;
    * sobota, 14 sierpnia – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika.
  3. W następną niedzielę, 15 sierpnia, przeżywamy uroczystość Wniebowzięcia NMP. Rozważając tę tajemnicę, postarajmy się w modlitwie podziękować Matce Bożej za wszystkie wyproszone dla nas u Miłosiernego Boga dary i łaski. W tym dniu po każdej Mszy świętej odbędzie się obrzęd poświęcenia ziół i kwiatów. Gdy na nowo odkrywamy dobrodziejstwo ziołolecznictwa, wyraźmy wdzięczność i prośmy Pana Boga o Jego błogosławieństwo w korzystaniu z tych dobrodziejstw. Pamiętajmy również w tym dniu w modlitwie o pokój na świecie i w naszej Ojczyźnie oraz w intencji Wojska Polskiego.
  4. Jeszcze dwa ogłoszenia związane z przyszłą niedzielą:
    * Podczas Mszy świętej o godz. 11.00 nasz brat zakonny Roman Betleja, posługujący jako zakrystianin w sanktuarium, będzie przeżywał złoty jubileusz złożenia ślubów zakonnych. Zaprasza wszystkich, by pomóc mu śpiewać dziękczynne „Te Deum”.
    * W tym dniu, czyli 15 sierpnia, kazania na wszystkich Mszach świętych będzie głosił nasz współbrat z Młochowa k/Warszawy, gdzie budują nowy kościół pw. Św. Michała Archanioła. Będzie także zbierał ofiarę do puszek na ten cel.
  5. Organizatorzy Festynu Dobroczynnego „W hołdzie prześladowanym chrześcijanom” serdecznie dziękują za finansowe wsparcie, jakie otrzymali tydzień temu przy naszym sanktuarium, na budowę Centrum Edukacyjnego dla dzieci i młodzieży w obozie dla uchodźców w Sudanie Południowym. Zebrali 6 009 złotych, 50 koron norweskich i 5 euro. Bóg zapłać w ich imieniu. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo!