22.08-28.08.2021

1. Przeżywamy w dniu dzisiejszym 21. niedzielę zwykłą, ale pamiętamy, że 22 sierpnia w kalendarzu liturgicznym przypada wspomnienie Matki Bożej Królowej. Zechciejmy zatem oddać Jej hołd jako Królowej.
  2. Kalendarz liturgiczny tego tygodnia:
    * wtorek, 24 sierpnia – święto św. Bartłomieja, apostoła;
    * czwartek, 26 sierpnia – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej;
    * piątek, 27 sierpnia – wspomnienie św. Moniki;
    *sobota, 28 sierpnia – wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła.
  3. W tym roku w naszej wspólnocie zakonnej nastąpiło kilka zmian personalnych. Pożegnaliśmy ks. Krzysztofa Bochenka, ks. Kazimierza Żaka i br. Włodzimierza Czekalskiego, którzy decyzją przełożonych zostali skierowani do innych placówek zakonnych. Natomiast do nas przybyli: ks. Edward Data z Marek, ks. Grzegorz Kosakowski z Krakowa i br. Leszek Kowaliszyn z Pawlikowic.
  4. Nasi współbracia, którzy budują kościół w Młochowie k/Warszawy, serdecznie dziękują za ofiary do puszek złożone na ten cel przy naszym sanktuarium w ostatnią niedzielę. Zebrano 9.050 zł i 90 euro.
  5. Przypominamy, że w przyszłą niedzielę, 29 sierpnia, w Rymanowie Zdroju w Parku nad Czarnym Potokiem odbędzie się Festyn Dobroczynny „W hołdzie prześladowanym chrześcijanom”. Wśród tegorocznych artystów i zespołów występujących na scenie gościć będą zespoły Soul z Sanoka oraz NiemaGOtu. W trakcie Festynu odbędzie się aukcja cennych przedmiotów i dzieł sztuki. Początek o godz. 14.00.
  6. Przy wyjściu z kościoła znajdują się nowe numery prasy katolickiej: „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego” oraz michalickiego dwumiesięcznika „Któż jak Bóg” – zachęcamy do nabywania i lektury.
  7. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia, gościom i pielgrzymom przybywającym do naszego Sanktuarium, życzymy opieki Matki Bożej Fatimskiej, św. Michała Archanioła i bł. Bronisława Markiewicza. Przyjmijcie Boże błogosławieństwo.