29.08-04.09.2021

1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek oraz pierwsza sobota miesiąca. W pierwszą sobotę, 4 września, w czasie nabożeństwa fatimskiego, przy udziale górników Przemysłu Naftowego i Gazowniczego z województwa podkarpackiego, członków Honorowej Straży św. Michała Archanioła i wszystkich jego Czcicieli oraz Niewiast ze Wspólnoty „Mikael”, będziemy się modlić w intencji dzieci, młodzieży, nauczycieli i wychowawców, aby nowy rok szkolny był czasem właściwej formacji intelektualnej, społecznej i duchowej młodego pokolenia. Mszy świętej o godz. 19.00 będzie przewodniczył i homilię wygłosi biskup pomocniczy diecezji tarnowskiej Stanisław Salaterski. Rozpoczęcie nabożeństwa fatimskiego o godz. 17.30 modlitwą różańcową i Drogą Krzyżową.
  2. W tym tygodniu, w piątek 3 września, obchodzimy wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.
  3. Ogłoszenie z Gminy: „Wójt Gminy Miejsce Piastowe Dorota Chilik serdecznie zaprasza na wydarzenie pod nazwą Wiele kultur – jedno miejsce. Od Kłajpedy po Saloniki, które odbędzie się w niedzielę, 5 września, na stadionie w Rogach. W programie: konkurs kulinarny na potrawę słowacką, kiermasze rękodzieła artystycznego, koncerty muzyczne, a także panel dyskusyjny na temat Via Carpatia. O 20.00 koncert gwiazdy wieczoru Cleo [czyt. Kleo].
  4. Przy wyjściu z kościoła znajdują się nowe numery prasy katolickiej: „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego”, michalickiego dwumiesięcznika „Któż jak Bóg”, a dla dzieci „Mały Przewodnik Katolicki” – zachęcamy do nabywania i lektury.
  5. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia, gościom i pielgrzymom przybywającym do naszego Sanktuarium, życzymy opieki Matki Bożej Fatimskiej, św. Michała Archanioła i bł. Bronisława Markiewicza. Przyjmijcie Boże błogosławieństwo.