02.02-08.02.2020

1. Dziś obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego. Podczas każdej Mszy świętej odbywa się obrzęd poświęcenia gromnic. W Polsce to święto ma charakter zdecydowanie maryjny – nazywamy je Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Tak jak Maryja wniosła Jezusa do świątyni jerozolimskiej, tak też przynosi Go wierzącym.
    Jest to również Światowy Dzień Życia Konsekrowanego, dlatego prosimy o modlitwę w intencji osób konsekrowanych, abyśmy byli wierni powołaniu danemu nam przez Boga. Ofiara do puszek składana pod koniec Mszy świętej przeznaczona jest na klasztory klauzurowe.
  2. W tym tygodniu przypada pierwszy wtorek miesiąca, dlatego o godz. 18.00 będziemy śpiewać Godzinki ku czci św. Michała Archanioła, a następnie podczas adoracji Najświętszego Sakramentu – za wstawiennictwem naszego Patrona – będziemy prosić o potrzebne siły i mądrość do walki ze złem. O godz. 19.00 Msza święta o św. Michale Archaniele.
  3. W tym tygodniu obchodzimy także pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek zanosimy modlitwę o święte i liczne powołania kapłańskie i zakonne.
  4. Kalendarz liturgiczny tego tygodnia:
    * poniedziałek, 3 lutego – wspomnienie św. Błażeja, błogosławieństwo świec i jabłek;
    * środa, 5 lutego – wspomnienie św. Agaty, błogosławieństwo chleba, wody i soli;
    * czwartek, 6 lutego – wspomnienie św. Pawła Miki i Towarzyszy, męczenników.
  5. W piątek, 7 lutego, odbędzie się u nas uroczysty koncert z okazji 120. rocznicy urodzin Władysławy Markiewiczówny, znanej pianistki i kompozytorki, wnuczki Władysława Markiewicza, rodzonego brata Błogosławionego Ks. Bronisława. O godz. 12.00 Msza święta w sanktuarium, a później w sali teatralnej koncert wokalno-instrumentalny. Wstęp wolny – serdecznie zapraszamy.
  6. Solenizantom i pielgrzymom życzymy obfitości łask Bożych. Na owocne przeżycie nadchodzącego tygodnia przyjmijcie Boże błogosławieństwo.