14.12-20.12.2019

1. Od 16 grudnia, czyli od poniedziałku, przygotowujemy się bezpośrednio do uroczystości Bożego Narodzenia. W naszym Sanktuarium, kontynuując wspaniałe dziedzictwo duchowe pozostawione nam przez błogosławionego ks. Bronisława, będziemy odprawiać Nowennę do Dzieciątka Jezus o godz. 18.30, na którą serdecznie zapraszamy. Ponieważ w tym tygodniu przypadają Kwartalne Dni Modlitw o chrześcijańskie życie rodzin, dlatego tym bardziej nasze uczestnictwo w Nowennie jest okazją, by modlić się za nasze rodziny.
  2. Przypominamy, że w okresie Adwentu w naszym Sanktuarium są odprawiane roraty: w poniedziałki, środy i piątki o godz. 19.00, a we wtorki, czwartki i soboty o godz. 6.30. Postarajmy się chociaż kilka razy być obecnymi na tej szczególnej Mszy świętej, w której wzywa się wstawiennictwa Niepokalanej Matki.
  3. Najważniejszym przygotowaniem do Świąt jest oczyszczenie swojego serca w sakramencie spowiedzi. 21 i 23 grudnia, czyli w sobotę i poniedziałek, spowiedź święta w naszym Sanktuarium od 6.30 do 12.00 oraz od 14.00 do 19.30.  W następną niedzielę, 22 grudnia, sakrament pokuty będzie sprawowany podczas każdej Mszy świętej, natomiast w wigilię Bożego Narodzenia, 24 grudnia, spowiedź święta od 6.30 do 12.00.
  4. W ubiegłą niedzielę zebrano do puszek 1.530 zł i 100 euro jako Pomoc Kościołowi na Wschodzie. Przekazaliśmy tę ofiarę naszym współbraciom z Mińska, którzy budują w stolicy Białorusi sanktuarium Miłosierdzia Bożego i ośrodek duszpasterski dla dzieci i młodzieży.  W ich imieniu składamy serdeczne „Bóg zapłać” za Waszą ofiarność.
  5. Pamiętajmy o samotnych, których moglibyśmy zaprosić do wigilijnego stołu. Zorientujmy się, czy ktoś ze znajomych lub mieszkających samotnie nie potrzebuje pomocy. Miłość miłosierna jest naszym chrześcijańskim obowiązkiem. Nie ograniczajmy się do pomocy materialnej, ale – jeśli zauważymy taką potrzebę – pomóżmy pod względem duchowym.
  6. W zakrystii można nabyć opłatki na stół wigilijny. Ofiary przeznaczone są na potrzeby Sanktuarium. Na ten wyjątkowy czas przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia przyjmijcie Boże błogosławieństwo.