Droga ucznia. Święty Piotr №19. Podsumowanie

Wszystko kiedyś się kończy. Czas podsumować cykl spotkań "Droga ucznia. Święty Piotr".

Dobiegł końca cykl „Droga ucznia. Święty Piotr” podjęty w ramach spotkań Jestem Czwarty. Widzieliśmy jak Jezus prowadzi Piotra i czyni z Niego prawdziwego ucznia. Poznaliśmy jak stawać się uczniem Chrystusa: poznać siebie i Boga, szukać Go we wszystkim, postawić na pierwszym miejscu w życiu i uczynić głównym punktem odniesienia, zaprosić do swojego życia jako Pana i Zbawiciela przyjmując Jego miłość i łaskę, pozwolić, aby Jezus mnie przemieniał, odpowiadać realną miłością na Jego Miłość, naśladować Go i być Jego świadkiem wobec świata.

Dzięki rozważaniu Słowa Bożego nie tylko obserwowaliśmy Apostoła i jego duchowy wzrost w szkole Jezusa, ale sami staliśmy się uczniami w tej szkole formacji. Zdajemy też sobie sprawę, że stawanie się uczniem Jezusa to praca – albo raczej współpraca – z Nim przez całe życie.

Wprowadzenie do modlitwy

Dobrym podsumowaniem tego cyklu niech będzie Twoje spotkanie z Jezusem na modlitwie, w czasie której wyrazisz przed Nim chęć stawania się coraz dojrzalszym Jego uczniem i poprosisz o prowadzenie na tej drodze. Usłysz słowa Jezusa wypowiedziane nie tylko do Piotra, ale też do Ciebie „Pójdź za mną”. Powiedz Nauczycielowi jaka jest Twoja odpowiedź na to zaproszenie. Dobrym pomysłem jest także powrót do niektórych wprowadzeń do medytacji lub do swoich wniosków. Zastanów się także nad tym, czy udało Ci się zrealizować postanowienia, które podejmowałeś podczas kolejnych spotkań.

Zachęcam także do lektury dwóch listów św. Piotra umieszczonych w Nowym Testamencie. Niech to będzie Twoja lektura duchowa przez najbliższe dni, aż do Triduum Paschalnego, kiedy to rozpocznie się kolejny cykl Jestem Czwarty.


Michał Mazur CSMA

 

 

Inne artykuły autora

Biblijne czarne charaktery: uczeni w Piśmie i faryzeusze (cz.3)

Biblijne czarne charaktery: uczeni w Piśmie i faryzeusze (cz.1)